Vyhledávání


Vánoční překvapení

V novém roce na nás čekalo překvapení, vánoční balíček od vás. Děkujeme.

Některé koledy se naučíme a příští Vánoce si je zazpíváme (možná společně s vámi).

 

Vánoce, Vánoce

Přejeme všem kouzelné Vánočky, odpočiňte si od školy, užijte si rodiny a kamarádů. Pokud jste nezlobili, Ježíšek určitě nepřijde s prázdnou:-).

 

 

Naša superstar

Posielame naše spevácke hviezdy, veríme, že sa vám budú páčiť. A po prázdninách si určite aj my niečo ukuchtíme. Váš obložený chlebík nám narobil poriadne chute...

                    

Picture

Sváteční dobroty

Na slavnostním stole nesmí chybět kulinářské dobroty. Nejvíce si pochutnáme na těch, které sami vytvoříme. Zkusíte to i vy? Můžete se držet našeho návodu...

Vánoční dílna

Dneska jsme stříhali, lepili, kreslili...zkrátka pracovali na Vánočních přáníčkách, visačkách či zápichu. Co myslíte, přinese pošťák přání i vám :-) ?

U nás taky řádil...

I za námi do třídy přišel Mikuláš, kupa krásných andílku a tlupa divokých čertů. Chtěli odnést polovinu třídy, ale pod tíhou školních hříchů je nemohli unést. Ještěže tak :-).

Mikuláš

Včera nás navštívil Mikuláš. Prišiel aj čert, skoro si odniesol našu Kaju. Mal ale malé vrece, tak ju nechal v triede. Priniesol nám aj balíček sladkostí....mňam!

Perný den

Ve čtvrtek nás ve škole čekala pořádná dřina. Nejdříve jsme všichni společně šli do knihovny. Zde jsme řešili detektivní záhady (hned jsme si na vás vzpomněli). Po dvou hodinách učení přišlo na řadu zuřivé natáčení klipu. Snad se vám bude líbit stejně jako nám práce na něm.

 

Práce, práce a zase práce

Neustále usilovně pracujeme na získávání co největšího množství informací o hvězdách slovenské hudební scény. Těšíme se, až se sejdeme na skype. Snad je naše volba správná.

Svatomartinské slavnosti

V sobotu se v Hustopečích konaly Svatomartinské slavnosti. Nechyběl sv. Martin s červeným pláštěm, jeho bílý kůň, paní Zima, vzácní hosté, křtění mladého vína či zabijačkové dobroty. I my (tedy jen pár) jsme se připojili k sobotnímu veselí a přivítali zimní čas. Za odměnu jsme si nesmlsli na svatomartinské huse, ale na dobrotách z místní cukrárny.

Plavecká hviezda

V týchto dňoch sme školské lavice vymenili za plavecký bazén. Všetci sme ako rybičky a sme zvedaví na našu plaveckú hviezdu. Kto to asi bude?

Pěvecká hvězda 4.A.

Dneska jsme si uspořádali soutěž o pěveckou hvězdu třídy. Všichni zpívali na jedničku, ale na stupni vítězů se objevili jen tři. Karolína, Lukáš a Dominik.

Dušičky v Hustopečích

V pondělí 2. listopadu jsme si užívali projektového halloweenského dne. Téměř celý den jsme chodili ve strašidelných maskách, hráli hry a řešili strašidelné úkoly. Nezapomněli jsme rozsvítit svíčky na místním hřbitově.

Halloweenské hviezdy

Slovenské řádění

Halloween Prievidza.ppt (1,8 MB)

Etwinningový maraton

   Třetí říjnový týden se koná v České republice eTwinningový maraton . V rámci týdenního maratonu docestovaly z dalekého Bruselu  postavičky "Modrá“ a "Žlutá“.  Po loňském roce, kdy jim děti ukazovaly svá města, školy, kamarády, jsme se letos domluvili, že "Modrému" a "Žlutému" postavíme české eTwinningové městečko. Každá zúčastněná škola má za úkol postavit jednu či více budov, do nichž bude moci pozvat na návštěvu své projektové partnery, kamarády či rodiče.

     V pondělí po vyučování čtvrťáci vyrazili domů, nabalili si potřebné věci na spaní, maminky přibalily nějaké ty dobrůtky a šupky dupky zpátky do školy. V šest hodin na ně již netrpělivě čekaly paní učitelky a pět šikovných pomocnic z osmého ročníku.

     Večerní úkol byl jasný, vytvořit budovu typickou pro Hustopeče, potažmo pro jižní Moravu. A co si myslíte, že jsme nakonec stavěli? Ano, byl to vinný sklípek. Bruselští kamarádi si tam alespoň mohli odpočinout a nabrat sil do dalšího putování po naší republice. Společně jsme se ještě zašli vyfotit na místní náměstí a k vinařskému lisu.

     Po procházce jsme se i s panáčky pustili do noční úkolovky. Za svitu svíček a občasného bliknutí baterky jsme zodpovídali otázky vztahující se k našemu vlastnímu projektu Hvězdy okolo nás či k eTwinningovým projektům všeobecně.  Ve třídách na žáky nečekaly pouze papírky s úkoly, ale mnohdy i strašidelné a neidentifikovatelné zvuky linoucí se z úst starších spolužaček. Úkolovka se tak pro některé změnila ve stezku odvahy. Strach je nejlépe zajíst a tak se i stalo. Na dobrou noc jsme si pustili pohodový film.  Ani ten ovšem všechny neuspal, a proto jsme ráno mnohé z účastníků viděli s pořádně velkými kruhy pod očima. I přes tyto menší nedostatky si za rok rádi eTwinningové spaní ve škole zopakujeme.

 Více se dozvíte na https://2009maraton.blogspot.com  

eTwinningový maraton

Vzpomínky na prázdniny

 Právě jsme poslali dokončenou prezentaci z našich výletů po Evropě.

Pozdrav z Prievidze

Naši slovenští kamarádi se také nafotili, vytvořili svoji první prezentaci a poslali nám ji. Moc se nám líbí.

Začínáme

Právě jsme našim slovenským kamarádům z Prievidze první prezentaci. Těšíme se na brzkou odpověď. Čtvrťáci.